Геолози откриха погребана гора от преди 10 милиона години в южните части на Перу. Учените смятат, че природната местност, която се намира в платото Алтиплано, е унищожена от вулканична пепел.
Обикновено древната растителност се съхранява в геоложката летопис под формата на отпечатъци от листа или от стволове на дървета, както и в залежите на въглеродни изкопаеми.
Много рядко учените се натъкват на т.нар. вкаменелости на гори, в които са запазени вкаменени стволове на дървета и кореновата им система. Всяка подобна находка е голямо събитие за палеонтолозите и биолозите, защото им позволява да разкрият подробности от живота на растенията от отдавна отминали епохи и да изучат климата през тези периоди.
🌎 La DOP Jumilla está rodeada de secretos de civilizaciones hermanas con las que compartimos, un día, territorios e historia
🏺 Yacimiento Gorgociles del Escabezado, Jumilla (Edad de Bronce)#BodegasDOPJumilla #Arqueología #LoveDOPJumilla #Museos #Altiplano #TierraDeVinos pic.twitter.com/md2AmaYnkW
— Vinos DOP Jumilla (@VinosJumilla) August 29, 2020